Forum Alem
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum Alem

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

DTP'li Yıldız'ın kardeşi çatışmada öldürülmüş

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

DTP'li Yıldız'ın kardeşi çatışmada öldürülmüş Empty
MesajKonu: DTP'li Yıldız'ın kardeşi çatışmada öldürülmüş   DTP'li Yıldız'ın kardeşi çatışmada öldürülmüş Icon_minitimeCuma Kas. 23, 2007 2:13 pm

Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu toplantısında 'PKK'lı teröristler' sözünü kullanan ve daha sonra bunu yalanlayan DTP'li Bengi Yıldız'ın kardeşinin
DTP'li Yıldız'ın kardeşi çatışmada öldürülmüş 79125

DTP Batman Milletvekili Bengi Yıldız, Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu’nun önceki günkü toplantısında, “PKK teröristtir” dediği yönündeki soruları yanıtladı. Yıldız, PKK’ya ilişkin açıklama yapmadığını belirterek, şöyle dedi: “Sadece İHD, Mazlum-Der ve Batman barosunun hazırladığı bir rapordan, bir paragraf aktardım 301’e ilişkin. ’O taranan aracın içinde 3 tane sivil vatandaş vardır, iki de PKK terör örgüt mensubu vardır’ şeklinde bir açıklama... Yani raporun içeriğinden bir aktarma yaptım orada.”

Yıldız, bir gazetecinin “PKK terörist bir örgüt müdür?” sorusu üzerine Yıldız, “Öyle nitelemiyorum. Partimizin böyle bir yaklaşımı, tanımlaması yoktur” dedi. Başka bir soru üzerine DTP’li Yıldız, “PKK siyasal bir organizasyondur” dedi. “Size göre terör örgütü nedir?” sorusuna Yıldız, “Onu siz tanımlarsınız. Ben bu şekilde tanımlıyorum” yanıtını verirken, “Terörün tanımını yapacak durumda değilim. PKK’yı nasıl nitelendirdiğimizi söylüyorum. Diğer örgütlerin tanımlamasını siz yaparsınız” dedi.

Yıldız’ın kardeşi terörist çıktı
DTP’li Bengi Yıldız’ın kardeşi Serdal Yıldız’ın da terör örgütü üyesi olduğu, 1992 yılında çatışmada öldüğü ortaya çıktı. Yıldız, kardeşinin güvenlik güçleri ile girdiği çatışmada öldüğünü doğruladı ve “Basının doğru haber alma hakkı vardır. Evet olay doğrudur” dedi.
http://forumalem.forumotion.com

DTP'li Yıldız'ın kardeşi çatışmada öldürülmüş
1 sayfadaki 1 sayfası